EREN GÜRSOY ANLATIYOR: ITM TRAVEL A.Ş.

EREN GÜRSOY ANLATIYOR: ITM TRAVEL A.Ş.

ABONE OL
28 Şubat 2024 14:03
EREN GÜRSOY ANLATIYOR: ITM TRAVEL A.Ş.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul merkezli seyahat acentesi ITM Travel A.Ş.’nin kurucusu ve sahibi Eren Gürsoy, sektördeki deneyimlerini ve geleceğe dair vizyonunu paylaştı. Gürsoy’un, Türkiye’nin turizm potansiyeli ve sektördeki dinamikler hakkındaki açıklamaları, dikkat çekiciydi.

Gürsoy, yaklaşık 13 yıldır turizm sektöründe bulunduğunu ve 2020’den itibaren kendi acentasını işlettiğini belirtti. Özellikle uzak doğu ülkelerinden Türkiye’ye turist çekmeye odaklandıklarını ifade etti. Bu doğrultuda, Türkiye’nin tarihi ve kültürel zenginliklerini vurgulayarak ülkeye katkı sağladıklarını dile getirdi.

Turizm sektörüne olan ilgisinin üniversite yıllarında başladığını söyleyen Gürsoy, yurt dışı ziyaretlerinde Uzakdoğu ülkelerindeki insanların Türkiye’ye olan ilgisini fark etmesiyle sektöre yönelmeye karar verdiğini belirtti. Bunun üzerine Japonya, Endonezya gibi ülkeleri ziyaret ederek sektöre olan ilgisini pekiştirdiğini aktardı.

Firma olarak genellikle turistlere konaklama, geziler, müze ziyaretleri ve yeme-içme gibi hizmetler sunduklarını belirten Gürsoy, Türkiye’nin turizm açısından cazibe merkezi haline geldiğini vurguladı. Ancak, sektördeki düzenlemelerin eksikliklerini de dile getirdi.

Gürsoy, yeni çıkacak Turist Rehberliği ve Seyahat Acentacılığı Kanunu değişikliğinin olumlu bir adım olduğunu ancak sektördeki kalifiye insan sayısının yetersiz olduğunu ifade etti. Bu konuda eğitim ve standartların belirlenmesi gerektiğini vurgulayarak, sektördeki liyakat sahibi çalışanların artması gerektiğini belirtti.

Uzakdoğu ve Latin pazarlarının Türkiye için önemine de değinen Gürsoy, bu pazarlardan gelen turist sayısının artmasıyla Türkiye’nin turizm açısından çeşitlilik kazandığını söyledi. Ancak, doğrudan uçuş imkanlarının daha da artması gerektiğini vurgulayarak, bu pazarlara yönelik direkt uçuşların kolaylık sağlayacağını dile getirdi.

Gürsoy’un geleceğe dair vizyonu ise sektördeki dijital dönüşüme odaklanmak olduğunu belirtti. Artan dijital talepleri karşılamak için altyapılarını güçlendirdiklerini ifade ederek, genç ve dinamik bir ekip ile sektörde ilerlemeye odaklandıklarını söyledi.

Bu değerlendirmelerle ITM Travel A.Ş.’nin kurucusu Eren Gürsoy, turizm sektörünün mevcut durumu ve gelecek potansiyeli hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Gürsoy’un sektöre olan katkıları ve gelecek vizyonu, Türkiye’nin turizm alanındaki potansiyelini daha da artırabilecek önemli adımlar olarak değerlendirildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.