YALIN YÖNETİM VE STRATEJİ DANIŞMANI ÖMÜR PEKMEZ: İŞ DÜNYASINA DEĞERLİ İÇGÖRÜLER

YALIN YÖNETİM VE STRATEJİ DANIŞMANI ÖMÜR PEKMEZ: İŞ DÜNYASINA DEĞERLİ İÇGÖRÜLER

ABONE OL
22 Şubat 2024 11:25
YALIN YÖNETİM VE STRATEJİ DANIŞMANI ÖMÜR PEKMEZ: İŞ DÜNYASINA DEĞERLİ İÇGÖRÜLER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İş dünyasının dinamiklerine dair kıymetli bir konuğu ağırlayan Hidayet Erdem’in programında bu kez Yalın yönetim ve strateji danışmanı Ömür Pekmez, kariyeri ve uzmanlık alanları üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Makine yüksek mühendisi ve işletme masterına sahip olan Pekmez, kariyerinin ilk aşamalarında otomotiv sektöründe genç mühendis ve yönetici olarak görev yapmış, daha sonra yöneticilik ve danışmanlık alanlarına yöneldiğini belirtti. Sahadan gelmenin kendisine sağladığı avantajlar arasında çalışan psikolojisini anlama, liderlik ve başarısızlık deneyimlerinden çıkardığı derslerin, danışmanlık ve eğitim hizmetlerine değer kattığını ifade etti.

Pekmez, Yalın yönetim ve strateji danışmanlığının temelini, bir şirketin karlılık hedeflerine odaklanma ve iş süreçlerini daha etkin hale getirme olarak tanımladı. Bu alanda şirketlere sunduğu hizmetlerle ilgili olarak, genellikle belirli hedeflere ulaşmak amacıyla danışmanlık ve eğitim talepleri aldığını dile getirdi.

Programda şirketlerin verimlilik durumunu değerlendiren Pekmez, ülkedeki şirketlerin daha yüksek bir verimlilik potansiyeline sahip olduğunu belirterek, iş süreçlerindeki maliyetleri düşürmenin ve sürdürülebilir karlılık elde etmenin önemine vurgu yaptı.

Eğitim ve danışmanlık alanında başarının anahtarlarına da değinen Pekmez, teknik bilgi kadar iyi iletişim ve dinleme yetkinliğinin de gerekliliğine dikkat çekti. Ayrıca, farklı amaçları olan ekiplerle çalışmanın zorluğuna vurgu yaparak, takım çalışmasının başarı için önemine vurgu yaptı.

Özel röportajın sonunda izleyicilere seslenen Ömür Pekmez, danışmanlık ve eğitim alanının keyifli ve faydalı bir alan olduğunu belirterek, farklı disiplinlerden gelen profesyonellerin bu alana ilgi göstermelerini önerdi. Takım çalışması ve iletişim becerilerinin geliştirilmesinin başarı için kritik olduğunu vurguladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.