GIDA MÜHENDİSİ VE PROFESYONEL KOÇ FİLİZ GERGERLİ ANLATIYOR…

GIDA MÜHENDİSİ VE PROFESYONEL KOÇ FİLİZ GERGERLİ ANLATIYOR…

ABONE OL
20 Şubat 2024 15:44
GIDA MÜHENDİSİ VE PROFESYONEL KOÇ FİLİZ GERGERLİ ANLATIYOR…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gıda sektöründe önemli bir role sahip olan Sardunya Gıda Mutfak firmasının kalite ve insan kaynaklarından sorumlu yöneticisi olan Filiz Gergerli, gıda güvenliği ve kalite yönetimi konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Gergerli, bir röportajda, gıda mühendisi olma tercihinin tesadüfi olduğunu ancak kariyer planlamasını bilinçli bir şekilde yürüttüğünü belirtti. Atatürk Üniversitesi’nden aldığı eğitimin kendisini gıda mühendisliği alanında güçlendirdiğini vurguladı.

Gıda mühendislerinin geniş bir alanda çalıştığını ifade eden Gergerli, proses tasarımı, verimlilik çalışmaları, kalite yönetimi gibi birçok alanda rol aldıklarını aktardı. Sektörde 47 yıllık köklü bir firma olan Sardunya Gıda Mutfak’ta, ISO 9000 gibi uluslararası standartların uygulanması, gıda güvenliğinin sağlanması ve operasyon yönetimi gibi görevleri başarıyla yerine getirdiğini belirtti.

Evde gıda güvenliğini sağlamanın önemine de değinen Gergerli, doğru ürün seçimi, ambalaj etiketlerinin okunması, temizlik ve uygun saklama koşullarının sağlanması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, tüketicilerin gıda güvenliği konusunda bilgi alırken uzman kişilerden görüş almalarını önerdi.

Gergerli’nin açıklamaları, gıda güvenliği ve kalite yönetimi konularında farkındalık oluşturarak tüketicilerin daha bilinçli tercihler yapmalarına katkı sağlamayı hedefliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.