ELEKTRONİK MÜHENDİSİ NEZİH ORAL’IN İŞ GELİŞTİRME VE SEKTÖREL DENEMİMLERİ

ELEKTRONİK MÜHENDİSİ NEZİH ORAL’IN İŞ GELİŞTİRME VE SEKTÖREL DENEMİMLERİ

ABONE OL
22 Şubat 2024 11:39
ELEKTRONİK MÜHENDİSİ NEZİH ORAL’IN İŞ GELİŞTİRME VE SEKTÖREL DENEMİMLERİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul – Elektronik mühendisi ve iş geliştirme yöneticisi Nezih Oral, bir iş kolik programına konuk olarak katıldı. Programın sunucusu Selin Ceylan, Nezih Oral’ı ağırlayarak kariyeri, deneyimleri ve sektördeki gözlemleri üzerine sorular sordu.

Nezih Oral, 1965 Kütahya doğumlu ve uzun yıllardır elektronik sektöründe faaliyet gösteriyor. Elektronik mühendisi olarak başladığı kariyerine iş geliştirme yöneticisi olarak devam eden Oral, aynı zamanda eğitimci olan eşi ve mobil oyun pazarında çalışan iki kızıyla küçük bir aileye sahip.

Kendisini “biraz sakin tabiatlı” olarak tanımlayan Nezih Oral, iş hayatındaki sebatı ve öğrenmeye olan sürekli hevesiyle biliniyor. Sektördeki tecrübelerinden bahseden Oral, özellikle Türk Hava Yolları ile gerçekleştirdikleri uçak simülatörü projeleri üzerinde durdu.

Geleceğe dair planlarına yönelik olarak Nezih Oral, iş dünyasında mekanik düzenlerin yerini daha kaotik bir düzene bırakacağını ve bireylerin iş unvanlarına odaklanmak yerine farklı alanlarda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini vurguladı. Ayrıca, yazılım sektörünün Türkiye için büyük bir çıkış noktası olabileceğini belirterek gençlere yazılım alanında yetişmelerini önerdi.

Programda ayrıca Nezih Oral’ın iş geliştirme sürecinde önemli gördüğü faktörler arasında iletişim yeteneği, empatik iletişim, çözüm üretebilme yeteneği ve yabancı dil bilgisi gibi özelliklerin bulunduğuna dikkat çekildi.

Elektronik mühendisi Nezih Oral’ın tecrübeleri, iş geliştirme stratejileri ve sektördeki gözlemleri, gençlere ilham kaynağı olabilecek nitelikte bir kariyer hikayesini ortaya koyuyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.